Jsme příznivci motorismu a zvlášť rally. A chceme si zajezdit na pokraji svých sil a taky techniky, a né blbnout někde ve městě a ohrožovat ostatní. Proto jsme zvolili amatérskou rally.
Co je to amatérská rallye?
Hobby rally je amatérský automobilový sport pro nadšence, kteří si touží splnit svůj sen – jezdit rally i přes to, že si nemohou dovolit profesionální vybavení. V amatérských závodech se používá od seriových aut až po různé stupně úprav závodních. Nemusíte mít žádné licence. Prostě jen chuť se bezpečně pobavit. 

Taky se snažím pracovat na kalendáři všech amatérských podniků podobných rally. Vytvářet seznam tratí kde se pořádají takové závody. A občas přinést nějakou tu zajímavost z amatérských podniků ale i jiné.

Protože se již sám neučastním amatérských rally tak ani neaktualizuji tyto stránky za což se omlouvám. Jestli se budou dál v budoucnu rozvíjet zatím netuším, zatím budou sloužit jako vzpomínka na krásné prožité období :)

aktuality:

27.2.2016

Přidal jsem výsledky z Buzeráku 2013 a letošního 2016 + fotky z obou ročníků. A nějaké to shrnutí z poslední akce.

Jedna zajímavost. Video z málo známé motoristické disciplíny: výjezd do kopce

28.9.2014 

V diskuzi mi někdo poslal odkaz na facebook stránky, které mají za úkol schromaždovat informace o amatérských akcí a podlě mě se jim to velice daří. Ačkoliv mi připadá facebook nepřehledný, tak díky velké základně uživatelů je to výborné médium na šíření informací. Takže doppručuji navštívít :

www.facebook.com/pages/Amat%C3%A9rsk%C3%A9-automobilov%C3%A9-z%C3%A1vody-CZ/291923677625132?fref=ts

Další zajimavě rozvíjecí závody  je tzv. Plechcup kde můžou startovat auto, které nestojí víc jak 15.000 kč :) Více info na:

www.autickar.cz/clanek/vypis/trackday/35/

www.ewrc.cz/ewrc/show.php?id=25020&title=driving-day-&-plechcup-2014-volne-jizdy-koucink&d=1

 

14.1.2013

Sníh zatím letos není :(, a proto bych doporučil pro amatéry bezpečné závodění v Sosnové:

www.autodrom.cz/cs/18-mogul-driving-cup/#web

Zajimavé stránky: www.driving-academy.cz/ , pořadají sportovní kurzy řízení pronajímají auta i na Mogul driving cup podle mě za zajimavé ceny.

A na zasmatí poučení dopručuji: rally a vtip !

 

15.2.2013

A jedna bleskova, kterou jsem už nestihl zařadit do kalendáře. Pořadatelé z Hodína pořádají 17.2. autoslalom  akce je velmi podobná Buzáráku. Více na : kary.fogt.cz/

foto z minulé akce: skoda-virt.cz/cz/fotogalerie/zavody/537-smykanica/

14.2.2013

aktualizace kalendáře:

Radouňská hobbyrally se jede 16.2 za každého počasí! 

Přidány další podniky amatér rally do konce jejich sezóny (do června )

Byl zvěřejněn kalendář RTC Cupu do začátku prázdnin, tak jsem samozřejmě jejich podniky taky přidal do kalendáře.

23.3.2013 se koná testovací den Titio race. Okruhová RZ pro odzkoušení svých aut. Více na www.titiorace.cz/

 

Vždy jsem myslel, že slalom na tyto stránky nepatří, že je to jen pomalá motanice mezi kužely. Ovšem když se např. podívate na video z minulého závodu ve Vyškově www.youtube.com/watch?v=f5FMfubMdtg zjístíte, že se zde jezdí určitě rychleji než na závodech zručnosti nebo Buzeráku. Tedy závodech, které jsem do kalendáře zařadil. Občas je prostě těžké určit co je a co už není slalom. Každopádně pro začínající amatérské posádky je to skvělá možnost jak se naučit ovládat auto v krajních mezích aniž by hrozilo větší poškození.

autoslalom.webnode.cz/ zde najdete všechny informace + kalendáře. Už 16.2. se jede opět ve Vyškově

 

Při pročítání na stránkách autoslalomu jsem narazil odkaz na auto-hobby-cross-rymarov.blog.cz závody věnované amatérskému autocrosu, tak jsem je pro zajímavost přidal do odkazů.

 

 

30.1.2013

Aktaulizace kalendáře:

Z důvody špatného počasí se posunul start Radouňské hobbyrally na 10.2 bohužel si myslím, že ani 16.2 kdy je náhradní termín tak se startovat nebude.

Přidány podniky rally cupu na rok 2013

16.2.2013 se jede Zimní rally na Czechringu. 

 

video z Winter Trialu ve Šternberku: www.youtube.com/watch?v=OWT3IQmpHXg

video z akce škodateamu Snow Show: www.youtube.com/watch?v=uF-usHGkFo0&feature=youtu.be

a výseldky: www.skodateam.cz/php_inc/inc_getfile.php?tbl=tbl&file=2805&name=slalom.pdf

 

21.1.2013

Zima je v plném proudu, na většině uzemí je sníh a přepoveď hlásí další sněžení a pak mráz. Není divu, že zimní amatérské soutěže jsou v plném proudu. Tento víkend se odejely hned dvě. První byla již tradiční skvělá akce pod názvem XI. ABREX CUP Buzerák ŠOU www.rkha.cz. Letos pořadatelé přidali kromě slalomu na bývalém buzeráku jednu rychlejší motanici na bývalém hřišti, takže celkem 8. jízd zručnosti na sněhu k tomu oběd a to vše za hezkých 350 kč. Jak se dařilo ONJ rally teamu na buzeráku a jak dopadla premiéra Vojty v roli řidiče + mapy se dozvíte(najdete) zde: (bude doplněno)

Druhý závod se konal na Sosnovském okruhu, který nabízí rychlejší bezpečné svezení na zabezpečené trati ze zkušenými pořadateli. Škoda jen nížšího počtu startujích.

Více info zde: www.autodrom.cz/cs/18-mogul-driving-cup/#web

 

Další zimní závody ale se budou konat co nevidět:

26.1 Testování RTC - volné testovací jízdy na Czechringu www.rallyechrudim.cz/

27.1 Škodateam Snow Show - podobné závody jak Buzerák ve Strašicích akorát v jiné lokalitě a to v 

Janovicích nad Úhlavou www.skodateam.cz/Skodateam_Snow_Show_1

A kdoby se chtěl jen kochat hezkými historickými auty doporučuji akci: Winter Trail 

www.motormix.cz/zavody-ostatni/35540-2013-01-12-13-36-44

www.autosportfoto.sk/spravodajstvo/clanok/startuje-winter-trail-2013

 

další amatérské závody v únoru naleznete v aktualizovaném  kalendáři

krátké zprávy

Zimní závody 2

17.02.2012 20:01
Tak přece jenom zima v únoru přišla netrvala dlouho, ale zase byla pěkná proto bych zde uvedl odkazy na fotky a videa abychom viděli co vše nám uteklo a kam se příští rok kdyžtak vydat.   4.2.2012 Ve stopě Valašské zimy . Na stopě panovali rozdílné podmínky někde sníh a led někde jen asfalt o to víc bylo krizovek a zábavy . https://www.youtube.com/watch?v=uhIoKZt7qDo https://www.youtube.com/watch?v=b4KmRvdnZ1o https://www.youtube.com/watch?v=-BRc4ZbeRBQ   11.2.2012 Sosnovské...

Zimní závody

31.01.2012 18:42
Zima je za půlkou a sněhu v nížinách není zrovna moc ( viz.mapa sněhové pokrývky:portal.chmi.cz/files/portal/docs/poboc/OS/OMK/mapy/prohlizec.html?map=SCE  ) Zima ale není jen sníh a tak v těchto dnech  při mrazech sahajích až k -20 zkouší jak jsme připravili naše autíčka na zimu. Chtěl bych se v tomto srhnutí podívat na uplynulé závody, takže popořadě :   21.1 Zimní rallye sprint na CZECHRINGU. Do poslední chvýle nebylo jasné jestli bude sníh nebo ne. A tak jsme se nakonec...

III. Rallye Žíželice

10.12.2011 11:15
Ačkoliv jsem nikdy na tomto podniku nestartoval měl jsem vždy za to, že se jedná o amatérskou soutěž na sněhu. Letos ovšem došlo ke změně: cituji z tiskové zprávy č.1. "Novinkou pro rok 2012 je možnost otestovat před sezonou rally závodní vůz na uzavřené trati, proto tedy i změna názvu soutěže z Autoslalomu v Testovací RZ Žiželice. Neboť bude akce pořádána jako oficiální test pod záštitou AČR, termín se na rozdíl od předchozích ročníků přesunul z poloviny února na 3. března, aby nekolidoval...

Nové ZÚ 2011/12 amatér rally

25.08.2011 20:28
Tak se blíží start nové sezóny Amatér rally, kterou jsme loni jeli skoro celou. Kalendář už je předběžně hotový nikoliv však pravidla. Je dobře, že se nad nima strhla diskuze na fóru do ktére se zapojil i pan Blahout čehož si vážím. Je fajn,že sami závodníci si můžou tvořit předpisi. Problém je ale dohodnout se.   Myslím, že se zapomělo na jednu věc je to amatérská rally a ta má sloužit amatérům aby si vyzkoušeli co nejvěrnější podmínky rally. A to je otom především pobavit se, zažít...

Zabezpečení amatérský soutěží.

06.08.2011 18:53
Onehdá jsem četl na fóru stránek wmr. zajimavý příspěvek: RACING RESCUE Také bych rád přidal svou špetkou do mlýna chvály, a to z pohledu bezpečnostních složek. Jelikož jezdíme defacto po celé ČR a zajišťujeme mnoho odvětví motoristického sportu, dále já osobně navštěvuji další jiné akce, a to jako dívák,mám podle čeho hodnotit. Jsou akce, které jsou dobře zajištěné ( a to i bez nás :-). ) na druhou stranu jsou akce, kde je o strach být jen jako divák. Někteří pořadatelé totiž hřeší na to, že...

Amatérských soutěží je moc ?

06.08.2011 18:19
Co jinéhe mě může napadnout když se podívám na problémy při schánění posádek na jednotlivé amatérské závody. Problémy podle mě trvají už delší dobu. Ale teď se znovu ukázali v plné síle. Nedávno odjetá  Rallye Show Lesná to jen dokazuje cca. 20.posádek. Přitom to co dělá ředitel soutěže a pořadatelé pro posádky a diváky je neskutečné a mnohdy na mnohem lepší úrovni než mistrovské soutěže a stejně to nestačí. Dnes je 6.8 a na Rallye Sprint Hořovice 2011 jsou přihlášeny 3.posádky. Úzávěrka...
Záznamy: 1 - 6 ze 18
1 | 2 | 3 >>