Zde bych rád uváděl seznam lokalit, které by byli vhodné pro pořádání amatérské rally. Pustit serivoé auta na normální RZ je hodně riskatní proto se snažíme najít tratě, které se nejvíc přibližují. Nejlepší jsou různé vojenské prostory. Ale i technický okruh hodně řidiče naučí.  Někde se již takové podniky jezdí a mužou posloužit i pro jiné pořadatale jako vhodné místo kde svůj podnik uspořádat. Protože momentálně existuji v Praze tak se zaměřuji především na podniky kolem hlavního města ale i celých Čech.

 

Zpracované lokality:

Autodrom Vysoké Mýto

Okruh letiště Bechyně

motokárová dráha Písek

Sedlčasnká kotlina

Sosnová

Pístov

Letiště Líně u Plzně

Součástí každého článku je i mapa a video jen musíte článek rozkliknout.

 

 

Seznam nezapracovaných lokalit:

Nově vznikající lokalita Autodrom Hradec Králové více info: www.czechring.cz/

Motorland Bělá pod Bezdězem, Velká Chuchle,letiště Dlouhá Lhota,letiště + vojenský prostor Milovice, 

 

Pokud vás napadá nějaké místo kde by se mohla jezdit nebo už jezdí prosím napištemi do: diskuze

tratě pro amatérské rally

Letiště Líně u Plzně

08.01.2011 21:35

 

 

Jedná se jako Milovice o bývalé vojenské letiště. V současnosti zde sídlí letecká záchranná služba + soukromé proudové letadlo. Konají se zde testy Ford racing cupu a mnoho dalších akcí. V poslední době ale se zde konal podnik Rallye Show Líně. Rz vytvořili pořadatelé cca.8 km což je dost. Povrch tvořil  80% asfalt a 20% šotolina, množství zdejších cest ale nabízí velkou variabilitu spíš záleží na vlástních pozemků. 

Letiště má pronajeté od armády firma PlaneStation Pilsen.

 

Pístov

14.05.2011 08:23

 

Zdejší bývalý vojenská areál využívá k rally činnosti pouze AMK Rallysport Vysočina. V roce 2010 zde pořádali 2. sněhové soutěžě: Štěpánskou a Valentýsnkou rally. V říjnu to byla 1.Amatér Vysočina Rally Show,která se jela 4.9.2010. V roce 2011 chtěli navázat na svoji pořadatelskou činost ale pro malou účast byli soutěžě zrušeny. Navíc se posádka Pavel Čihák a Eva Čiháková týmu Rally Team Rallysport Vysočina začali plně věnovat závodění ve Volném poháru a tak na pořádání závodů pro veřejnost nezbyl čas.Tolik k historii.

Trať je ze 40% asfalt a z 60% betonové panely a měří Rz 2,5 km ovšem okolí nabízí tak jako skoro každý vojenský prostor další cesty takže je možnost trať natáhnout a právě toho se možná dočkáme v říjnu 2011 kdy by se měla jet  2.Amatér Vysočina Rally Show

Vyjádření    AMK Rallysport Vysočina:  

"vzhledem k tomu, že se jelo o putovní pohár primátora města Jihlavy, budeme se snažit tuto soutěž uspořádat. Jaká bude trať a startovné vtuto chvíli nemohu říci, bude záležet na majiteli areálu, které úseky nám povolí použít a v jakém jsou stavu."

www.rallysport-vysocina.cz/

 

 

Sosnová

14.05.2011 07:27

Ti kdo pravidelně startují v Amatér rally tak trať už bezpečně znají a nejen trať :). Takže jen lehce představím: kvalitní asfalt a k tomu rychlá šotolina. Na trati je pár ostřějších zatáček ale spíše je to rychlejší trať. Trať se dá jezdit jako parelelní rychlostní zkouška a proto to má skvělou věc a tou je most kde se auta mimoúrovnově kříží. A co je ne něm tak skvělého? Když přes něj jedete velkou rychlostí a najednou se octnete nahoře a padáte dolů tak máte pocity jak na horské dráze. Podržíte plyn? Lehčí nebo silnější auta zde dokonce skáčou.

Jinak se okruh využívá snad úplně ke všemu. Pořádají se tu závody: rallycrossu,kartingu,super moto,amater cupu, již zmiňované podniky amatér rally, paralelní RZ k rally Bohemia, setkání mistrů, kurzy bezpečné jízdy,nejrůznější testování, firemní dny a mnoho a mnoho dalšího.

www.autodrom.cz/

 

Sedlčasnká kotlina

10.04.2011 14:01

 

Na Sedlačany jsem narazil když jsem byl podívat na Rallye Praha Revival. Trať je velmi podobná Sosnové taky se zde jezdí rallycross. Zdejší areál ale nabízí trať také pro motokros apod. Povrch je asfalt a šotolina na které to pěkně klouže. Když zde mohli jet historická rally auta proč by se zde nemohla konat Amatér rally? 

stránky: www.kotlina.sedlcany.com/

fotky: www.rtm-motorsport.wbs.cz/Rallye-Praha-Revival.html

 

motokárová dráha Písek

10.04.2011 12:28

 

Charakteristika trati:
délka: 1250
šířka: 8-10m
převýšení: 4m
povrch: asfalt

Stránky autoklubu Písek: www.autoklub-pisek.cz/

Trať není pevně daná. Má hodně zkratek a odboček takže by se trať mohla měnit.

Na trati se jezdí především motokáry nebo motorky. Ale třeba taky amater cup nebo nedávno závody trabant-wartburg-racing-cupu.

Na videu je vidět, že trať je hodně technická a spíše pomalejší což by pro nás bylo vhodné :

Autodrom Vysoké Mýto

04.04.2011 14:13

 

 

www.autodromvmyto.cz/autodrom.php

Cena pronájmu je 32.000 kč na 1.den. Což je velmi podobné okruhu v Sonové.

Parkoviště závodních strojů – osvětlení, rozhlas, bufet, el. přípojky, tribuna, kompletní bezbariérové sociální zařízení, sprchy
Restaurace, 2x učebna, jednací místnost, tiskové středisko
Pro všechny typy akcí je možno objednat zdravotnické a pořadatelské zajištění

 

Okruh letiště Bechyně

04.04.2011 13:12

Závod je formou okruhové rychlostní zkoušky. Jedná se o část pojezdové letištní dráhy s přilehlými cestami v areálu letiště. Rychlostní zkouška bude mít délku cca 2,5km. Povrch je hladký, nerozbitý 100% asfalt. Trať je lemována porostem křoví, v povzdálí stromy. Šíře komunikace je cca 10m - s bočními výjezdy, které využijeme jako odbočky, ke zpestření průjezdu. Předpokládaný počet průjezdů RZ 4x-5x v případě hladkého průběhu závodu.
Vozy budou startovat za sebou podle přidělených startovních čísel a to po 1minutě. Cíl je letmý.

Tolik popis tratě k závodu z 10.4.2011 pořadného AUTO DESIGN CUP.

Záznamy: 1 - 7 ze 7